biozet.net

Donanım

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, Meğer Gelişmiş ve Gizemli Bir Keşif Yatı Almış!

,

Sosyal medya devi Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, Eylül 2017’de dev bir keşif yatı aldı. Resmi sözcüsü iddiaları reddetse de detaylar, Hürriyet Daily News tarafından ortaya çıkartıldı.

Zuckerberg, 2017 yılını geride bıraktığımızda kafamızda pek çok soruyu oluşturan önemli kişiler arasındaydı. Platformunun siyasetle fazlasıyla haşır neşir olması, Trump ile tartışmaları, politik ve çeldirici reklamlarla algıları kontrol etmesi gibi meseleler, gündemden hiç düşmedi.

Hürriyet gazetesinin yurt dışında yayın yapan uzantısı olan Daily News tarafından yapılan bir habere göre Zuckerberg, 2017’nin Eylül ayında bir keşif yatı satın aldı.

106 metre uzunluğunda ve 30 metre genişliğindeki  “Ulysses”, aklınızdaki yat imajından biraz farklı:

Ortaya atılan iddiaların ardından CEO’nun resmi sözcüsü açıklama yaparak, kendisinin bir yat aldığını reddetti. Verilen detaylara göre bu yat, yakıt ikmali olmadan yol alabiliyor. Diğer taraftan en zorlu hava koşullarına dayanacak şekilde tasarlandı. Dünyanın sayılı milyarderleri arasında olan Zuckerberg’in bu yatırımı zevki için yapmadığı ortada.

Zuckerberg’in yatı satın alırken müşterisi olduğu kişi ise Yeni Zelandalı bir başka milyarderi Graeme Hart. Yatta sekiz adet yemek salonu, beş oturma salonu, beş bar, spor salonu, spa ve masaj salonu, sauna, şarap tadım odası ve sinema bulunuyor. Geminin gövdesi ise kutup bölgelerinden, dünyanın en sıcak bölgelerine kadar uzanan hava değişim koşullarına dayanıklı şekilde tasarlandı.

Peki Ulysses neden diğer yatlardan farklı?

Geminin teknik özelliklerine göre, ticari olarak üretilen teknolojiler arasında apayrı bir yere sahip. Çünkü bugüne kadar açık denizler için üretilmiş olan 36 teknolojinin hepsini içeriyor.

Tüm bunlara ek olarak yatın içinde Harley Davidson marka motosikletler, yarış motosikletleri ve ATV’leri saklamak için de bir alan bulunuyor. Tüm bu araçlar ve gemideki bütün teknolojiler, uzun süreli deniz seyahatlerinde ya da denizde hayatta kalmak için uygun şartlar sunuyorlar.

Zuckerberg, sözcüsü aracılığıyla alışverişi reddetmeye devam ediyor.

DEVAMINI OKU
Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

Donanım

Samsung Yeni Akıllı Saati Wear OS İle Geliştiriyor Tizen İle Değil

,

Samsung ve Google bu sonbahar yeni bir akıllı saat için ortaklık kurabilirler.Haberlere göre iki şirket son teknoloji ile donanmış Wear-OS geliştirmekteler.Eğer iki şirket’in ortaklığı yürür ve yeni bir akıllı saat geliştirilirse Samsung’un son birkaç senede çıkardığı ilk Google platformlu akıllı saat’i olacak.Samsung’un 2014’de tanıtılan Gear Live isimli akıllı saati o sene LG’nin çıkarmış olduğu LG G Watch ile karşılaştırılmıştı ve Gear Live istenen performansı veremeyip hem satışlarda hemde platformlar’da momentum yakalamaya ne kadar çalışsa’da başarılı olamamıştı.Tizen sonunda Samsung yapım akıllı saatler’de google yazılımlarını kendi yazılımlarıyla değiştirdi. Samsung Tizen yazılımını Bir ara mobil de kullanmayı düşünmüş olsa’da sonra’dan Tizen yazılımlarını akıllı saat ve bağlı cihazlarda kullanmaya karar vermişlerdir.Google ve Samsung ortaklığıyla yapılan akıllı saat Gear S4 veya Galaxy Watch olmasada iki şirket’in yeni akıllı saate çok ciddi bir şekilde geliştirildiği ve proje adı ise Flagship Watch olduğu söyleniyor.Yeni akıllı saat in eylül’ün 3.haftası satışa çıkarmayı planladıkları söyleniyor.DEVAMINI OKU

Donanım

Sony: PlayStation 5 için Geri Sayım!

,

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, PlayStation 4 Pro’nun çıkışıyla rötar yapan PlayStation 5 için çalışmalar başladı.

Sony’nin sevilen oyun konsolu PlayStation’ın 5’in sürümü için oyunseverleri yakından ilgilendiren bir iddia geldi. Taiwan Semiconductor Manufacturing Company, 7 nm işlemci teknolojisini kullanarak CLN7FF kod adlı bir çip üretimine başladı. Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan iddialara göre bu çipler PS5’in işlemci altyapısını oluşturacak.

Bu da Sony’nin PlayStation 5 için artık düğmeye bastığı anlamına geliyor. Sony hala PlayStation 5 için bir tarih vermemek konusunda inadını sürdürüyor. Ancak şirkete yakın kaynaklara göre, Sony, 2020’de yeni PS konsolunu görücüye çıkaracak.

Peki PlayStation 5’te hangi özellikler yer alacak? İşte sıkça dile getirilen iddialar…

4K (en az 3840 x 2160) çözünürlükteki oyunlara destek ve PlayStation VR entegrasyonu.
PS5, piyasadaki en büyük rakibi Xbox One gibi televizyon ve akış gibi fonksiyonlara sahip hepsi bir arada konsolla karşımıza çıkabilir.

Cihazın ABD fiyatının ise 499 dolar olması bekleniyor. PS 5’in Türkiye fiyatına dair bir bilgi ise bulunmuyor.

DEVAMINI OKU

Donanım

Intel, Normal Görünen Akıllı Gözlük Yaptı!

,

Intel’in yeni Vaunt akıllı gözlüğünün en önemli parçaları, bırakılan parçalar:

İnsanları sürünmeye elverişli herhangi bir kamera yok, itmek için herhangi bir düğme yok, sürüklemek için herhangi bir hareket alanı yok, parlayan bir LCD ekran yok, mercek önünde yüzen garip bir kol, hoparlör yok ve mikrofon yok (şimdilik).

Vaunt gözlükleri dışarıdan bakıldığında gözlüklere benziyor. Onları giydiğinizde, ekrana neye benzediğine dair bir bilgi akışı görüyorsunuz, ancak aslında retinanız üzerine yansıtılıyor.

Normal gözlüklerden neredeyse ayırt edilemez olduğunu sizde kullanınca anlayacaksınız…

Sağ lens üzerinde bazen görülen küçük bir kırmızı parıltı dışında, çevrenizdeki insanlar akıllı gözlük taktığınızı bile bilmiyor olacaklar. Google Glass’ın beş yıl önce yaptığı gibi, Vaunt bu yıl geliştiriciler için “erken erişim programı” başlatacak. Ancak Intel’in hedefleri Google’dan tamamen farklıdır.

Google Glass ve onunla birlikte gelen Glassholes, kafaya takılan görüntüleri kötü bir üne kavuşturmuştu. HoloLens, kelimenin tam anlamıyla bir Windows PC’yi kafanıza koyan eksiksiz bir üst düzey AR deneyimini amaçlıyor. Magic Leap, tüm bilgisayarı kalçanızın üzerine koyuyor ve ayrıca kulaklık seti bir Vin Diesel filminde olduğu gibi görünen bir gözlük setidir .

DEVAMINI OKU

Gündem

%d blogcu bunu beğendi: