biozet.net

Donanım

Galaxy S9 nasıl bir bataryaya sahip olacak?

,

Samsung’un yeni amiral gemisi ailesi olan Galaxy S9 serisini duyurmasına sayılı günler kala, tasarımı netlik kazanan cihazların kullanıcılara sunacağı teknik özellikler hakkında yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor.

Galaxy S9 tanıtım tarihi açıklandı!

Galaxy S9’a ait olduğu iddia edilen bir kutunun ortaya çıkmasının ardından, bu kez Galaxy S9 bataryası nasıl olacak? sorusuna cevap niteliğinde olan yeni bir doküman sızdırıldı.

Galaxy S9 bataryası, Galaxy  S8 ile aynı olacak!

Sızdırılan kutunun üzerinde yer almayan batarya kapasitesi hakkında ilk bilgilerden birisi, telekomünikasyon düzenleyicisi ANATEL tarafından paylaşıldı. Bu kapsamda Galaxy S9 modelinin 3000 mAh Galaxy S9 Plus modelinin ise 3500 mAh kapasiteli bataryaya sahip olduğu ortaya çıktı.

Bu değerler Galaxy  S8 ile aynı. Bu kapsamda Samsung’un pil kapasitesinde herhangi bir değişiklik yapmasa da, yeni işlemciler ile daha iyi bir pil performansı sunmayı planladığını söylememiz yanlış olamayacaktır.

Bunun yanı sıra Galaxy S9’un pili, Quick Charge 4 teknolojisi sayesinde 15 dakika gibi kısa bir sürede yüzde 50 oranında doldurulabilecek.

Böylece kullanıcılara büyük bir avantaj sunulurken, Avrupa’da ve ülkemizde satılacak olan Galaxy S9’lara güç veren Exynos 9810 işlemci, Galaxy S8+‘in işlemcisine kıyasla yüzde 15 enerji tasarrufu sunuyor.

Galaxy S9 işlemcisi Exynos 9810 tanıtıldı!

Ayrıca, 4000 mAh kapasiteli bataryaya sahip olması beklenilen Samsung Galaxy S9 Active modelinin yılın ilerleyen aylarında tanıtılacağını belirtmek isteriz. Ancak, bu model ülkemizde resmi olarak satılmayacak.

DEVAMINI OKU
Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

Donanım

Samsung Yeni Akıllı Saati Wear OS İle Geliştiriyor Tizen İle Değil

,

Samsung ve Google bu sonbahar yeni bir akıllı saat için ortaklık kurabilirler.Haberlere göre iki şirket son teknoloji ile donanmış Wear-OS geliştirmekteler.Eğer iki şirket’in ortaklığı yürür ve yeni bir akıllı saat geliştirilirse Samsung’un son birkaç senede çıkardığı ilk Google platformlu akıllı saat’i olacak.Samsung’un 2014’de tanıtılan Gear Live isimli akıllı saati o sene LG’nin çıkarmış olduğu LG G Watch ile karşılaştırılmıştı ve Gear Live istenen performansı veremeyip hem satışlarda hemde platformlar’da momentum yakalamaya ne kadar çalışsa’da başarılı olamamıştı.Tizen sonunda Samsung yapım akıllı saatler’de google yazılımlarını kendi yazılımlarıyla değiştirdi. Samsung Tizen yazılımını Bir ara mobil de kullanmayı düşünmüş olsa’da sonra’dan Tizen yazılımlarını akıllı saat ve bağlı cihazlarda kullanmaya karar vermişlerdir.Google ve Samsung ortaklığıyla yapılan akıllı saat Gear S4 veya Galaxy Watch olmasada iki şirket’in yeni akıllı saate çok ciddi bir şekilde geliştirildiği ve proje adı ise Flagship Watch olduğu söyleniyor.Yeni akıllı saat in eylül’ün 3.haftası satışa çıkarmayı planladıkları söyleniyor.DEVAMINI OKU

Donanım

Sony: PlayStation 5 için Geri Sayım!

,

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, PlayStation 4 Pro’nun çıkışıyla rötar yapan PlayStation 5 için çalışmalar başladı.

Sony’nin sevilen oyun konsolu PlayStation’ın 5’in sürümü için oyunseverleri yakından ilgilendiren bir iddia geldi. Taiwan Semiconductor Manufacturing Company, 7 nm işlemci teknolojisini kullanarak CLN7FF kod adlı bir çip üretimine başladı. Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan iddialara göre bu çipler PS5’in işlemci altyapısını oluşturacak.

Bu da Sony’nin PlayStation 5 için artık düğmeye bastığı anlamına geliyor. Sony hala PlayStation 5 için bir tarih vermemek konusunda inadını sürdürüyor. Ancak şirkete yakın kaynaklara göre, Sony, 2020’de yeni PS konsolunu görücüye çıkaracak.

Peki PlayStation 5’te hangi özellikler yer alacak? İşte sıkça dile getirilen iddialar…

4K (en az 3840 x 2160) çözünürlükteki oyunlara destek ve PlayStation VR entegrasyonu.
PS5, piyasadaki en büyük rakibi Xbox One gibi televizyon ve akış gibi fonksiyonlara sahip hepsi bir arada konsolla karşımıza çıkabilir.

Cihazın ABD fiyatının ise 499 dolar olması bekleniyor. PS 5’in Türkiye fiyatına dair bir bilgi ise bulunmuyor.

DEVAMINI OKU

Donanım

Intel, Normal Görünen Akıllı Gözlük Yaptı!

,

Intel’in yeni Vaunt akıllı gözlüğünün en önemli parçaları, bırakılan parçalar:

İnsanları sürünmeye elverişli herhangi bir kamera yok, itmek için herhangi bir düğme yok, sürüklemek için herhangi bir hareket alanı yok, parlayan bir LCD ekran yok, mercek önünde yüzen garip bir kol, hoparlör yok ve mikrofon yok (şimdilik).

Vaunt gözlükleri dışarıdan bakıldığında gözlüklere benziyor. Onları giydiğinizde, ekrana neye benzediğine dair bir bilgi akışı görüyorsunuz, ancak aslında retinanız üzerine yansıtılıyor.

Normal gözlüklerden neredeyse ayırt edilemez olduğunu sizde kullanınca anlayacaksınız…

Sağ lens üzerinde bazen görülen küçük bir kırmızı parıltı dışında, çevrenizdeki insanlar akıllı gözlük taktığınızı bile bilmiyor olacaklar. Google Glass’ın beş yıl önce yaptığı gibi, Vaunt bu yıl geliştiriciler için “erken erişim programı” başlatacak. Ancak Intel’in hedefleri Google’dan tamamen farklıdır.

Google Glass ve onunla birlikte gelen Glassholes, kafaya takılan görüntüleri kötü bir üne kavuşturmuştu. HoloLens, kelimenin tam anlamıyla bir Windows PC’yi kafanıza koyan eksiksiz bir üst düzey AR deneyimini amaçlıyor. Magic Leap, tüm bilgisayarı kalçanızın üzerine koyuyor ve ayrıca kulaklık seti bir Vin Diesel filminde olduğu gibi görünen bir gözlük setidir .

DEVAMINI OKU

Gündem

%d blogcu bunu beğendi: