biozet.net

Genel

DJI Mavic Air Drone: Her an yanınızda olabilecek bir fotoğrafçı!

,

Yeni 799 dolarlık Mavic Air, DJI Spark ve Mavic Pro ve Pro Platin ile bir çok benzerliği paylaşıyor . Bu modeller gibi, 12 megapixel bir kameraya ve bir avuç farklı uçma ve çekim moduna sahip kompakt bir uçağı. Profesyonellere yönelik değil, hava fotoğrafçılığı ve videografisi için ilk uçağını satın alıyor olabilir ve Spark’ın sınırlı yaratıcı seçeneklerinden memnun olmayan hobiler veya meraklıları hedef alıyor. Hava da yeni engel önleme teknolojisi gibi yeni numaralar var.

Her ne kadar profesyonel bir kamera satıcısı olarak satılmasa da, Mavic Air’in daha ciddi fotoğraf ve video çalışmaları için uygun olup olmadığını görmek istedim. Ne yazık ki, aşırı derecede droneographers için öfkelenme kadar değil, ama bu harika bir drone olmadığı anlamına gelmez.

En akıllı tasarım tweaks’lardan bazıları uzaktan kumandada bulunur. Balon yastıkları artık çıkarılabilir ve telefonunuzu tutan kolların altında saklanabilir. Bu, uzaktan kumandanın Air’in dahil çantasına koymasını kolaylaştırır. (Air’i ilk uçururken onları bulmak birkaç dakika sürdü.) Garip, uzaktan kumandayı şarj etmek için Micro USB gerekiyor, ancak drone’un da çekimi aktarmak için bir USB Type-C portu var. İki farklı USB kablosunun gerekli olduğu mantıklı değil.

Hava da çok sağlam. Katlanabilen bacaklar güzelce yerine oturur, ancak bazen pervaneyi bacağın üzerine zorla zorlamak zorunda kalırsınız. Gimbal’ın maruz kaldığı Mavic Pro‘nın aksine Air, Drone’un kendisinin gövdesindeki 3 eksenli gimbalayı gizler. Seyahat etmeyi çok daha kolay hale getiren bu tür değişikliklerdir.

Havaya uçurabilme üç yoldan biriyle yapılabilir. En yaygın yol, telefonunuzla birlikte verilen birlikte verilen uzaktan kumandayı kullanarak DJI’nın “kablolu bağlantı” dediği şeydir. Bir yanlış isim var, çünkü burada kullanılan gerçek telefon yok. Sonra tamamen kablosuz telefonunuza güveniyor “kablosuz bağlantı” var. Son mod, hem Spark hem de Mavic Pro’da bulunan eller serbest hareket kontrol sistemidir. Testlerimde, jestler önceki modellerde olduğu gibi çalışıyorlar. Oldukça duyarlı davranıyorlar ve evet, sizi bir Jedi gibi hissettiriyor. Yine de, bir kameraman olarak kameranın çalışması için size bakması gerektiği için nadiren kendileri için herhangi bir kullanım zorluğu bulunmaz.

 

DEVAMINI OKU
Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

Genel

Xiaomi: Yeni ürünü olan Airdots!

,

1

Xiaomi, telefonları için olduğu kadar basit, ucuz aksesuarları ile bilinir ve şirketin en son gayreti özellikle dikkat çekicidir!

Mi AirDots ismindeki kulaklıklar tasarım olarak akıllara Samsung IconX modellerini getirdi. Beyaz rengiyle satışa sunulan kulaklıklar; tek şarjla 4 saate kadar, mono kullanımda ise 5 saate kadar kullanım ömrü sunuyor.

Kulaklıların yanında gelen, aynı zamanda muhafaza ve şarj kutusu ise 12 saate kadar şarj sunabiliyor. Bluetooth 5.0 teknolojisini kullanan kulaklıkların her birisi 4.2 gram ağırlığında iken kulaklıkların 7.22 mm sürücüye sahip olduğunu da belirtelim.

Kulaklıkların üzerinde yer alan dokunmatik yüzey sayesinde müzik çalar kontrol edilebilecek veya çağrılar cevaplanabilecek.

11 Kasım’dan itibaren Çin’de satışına başlanacak olan kulaklıkların fiyatı ise yaklaşık olarak 30 dolar olacaktır…

 

1
DEVAMINI OKU

Genel

Köpek ve Ördek Arasında ki Özel ve Hassas Bağ

,

Fotoğrafları çeken kişinin adı Natacha. Güney Fransa da bir çiftlikde yaşayan 18 yaşında amatör bir fotoğrafçı. Natacha’ya göre Dünya üzerinde ki 2 ana tutku olan fotoğraf ve hayvanları tek bir karede birleştirmeyi seviyor.

Fotoğraflarda ki en güzel görüntü de ördek ve köpeğin arasında ki dostluk dikkat çekiyor. Vendetta, Alman kurdu dişi bir köpek ve Lemonyi Hint bir koşucu ördek.

Vendetta suyu çok seven bir köpek ve sahibi onu sürekli göle götürmeye başlamış.

Bu özel iki güzel arkadaş arasında ki özel bağı size göstermek için genç fotoğrafçı değişik bir yöntemle sizelerin karşınıza çıkıyor.Çektiği fotoğrafların bazıları aşağıda…

  

DEVAMINI OKU

Genel

Apple: Mac OS Mojave 10.14 Yayınlandı!

,

Apple tarafından WWDC 2018 etkinliğinde tanıtımı yapılan ve Mac kullanıcıları tarafından merakla beklenilen macOS Mojave 10.14 sürümü nihayet yayınlandı.

 

iMac, iMac Pro, MacBook, MacBook Pro, Mac Mini ve Mac Pro modelleri için yeni bir deneyim sağlayacak olan Mac OS Mojave 10.14 ile Mac OS High Sierra 10.13 ile ilgili yaşanan tüm sorunların da ortadan kaldırılmasına odaklanılıyor.

Mojave’nin Özellikleri:

Yeni Mac OS sürümüne adını Kaliforniya, Mojave Çölü veriyor. Arka plan olarak görülen görüntü de bu çölün karanlıkta çekilmiş bir fotoğrafı. Şirketin son dönemdeki marka tescilleme çalışmaları da bu adın geleceğine bir süredir işaret ediyordu.

Mac OS 10.14 yenilikleri arasında öncelikle Karanlık Mod bulunuyor. macOS 10.13 sürümünde sadece dock ve üst menü çubuğu ile kısıtlı kalan karanlık mod, yeni sürümde tüm işletim sistemine yayılacak. Dinamik Masaüstü özelliği ise günün saatine göre değişkenlik gösteriyor.

Yeni Desktop Stacks özelliği ise masaüstünüzdeki karmaşanın önüne geçmenizi sağlayacak. Masaüstünüzdeki tüm içerikler tür, tarih veya etiketlere göre birleştirilecek. Bu ikon yığınının üzerine tıkladığınızda ise hepsini görebilir hale geleceksiniz.

Galeri adlı yeni Finder görüntüleme modu ise dosya ön izlemelerini kolayca yapmanızı sağlıyor. Metaveri gösterebilen bu görüntüleme ile fotoğraflar için hızlı eylemler gerçekleştirmek mümkün. Hızlı eylemler ile örneğin birden çok dosya seçerek tek tıklama ile PDF oluşturmak oldukça kolay.

Ekran Görüntüsü almak konusunda da geliştirmeler sağlanıyor. Ekran görüntüsünün bir küçük görüntüsü sağlanıyor ve hızlı araçlar ile bu görüntü üzerinde kolayca değişiklikler yapılabiliyor. iOS kullanıcıları bu konuda hiç yabancılık çekmeyecek.

Continuity Camera (Devamlılık Kamerası) ise Mac için fotoğraf çekme seçeneği sunuyor. iPhone kameranız ile çektiğiniz fotoğraf anında Mac bilgisayarınıza aktarılıyor.

 

iOS 12 ile duyurulan Apple News uygulaması Mac bilgisayarlara da geliyor. Uygulama ile kullanıcıların güvendiği haber kaynaklarından en son haberleri takip etmesinde büyük kolaylıklar sağlayacak.

 

Ayrıca, Sesli Notlar özelliği de Mac bilgisayarlara geliyor. 32 kişinin aynı anda sesli ve görüntülü konuşmasını mümkün kılan Grup FaceTime özelliği de yine Mac bilgisayarda kullanılabilecek

 

Güvenlik ve Gizlilik konusuna da önem veriliyor. Kullanıcıların özel verilerinin özel kalacağı konusunun altı çiziliyor. Donanımsal ve yazılımsal  güvenlik yoluyla uygulamaların verilere nasıl erişeceğini kontrol edebileceksiniz. Safari de bunlardan nasibini alarak verilerinizin özel kalması için cihazınızın takip edilmesini önleyecek

önlemlere kavuşuyor.

DEVAMINI OKU

Gündem

%d blogcu bunu beğendi: