biozet.net

İnternet

Bittorrent: uTorrent Web İstemcisi Kullanıma Açıldı!

,

Artık kullanıcılar Web tarayıcıları üzerinden Torrent dosyalarını indirebilecek!

Günümüzde sayısız oranda Torrent istemcisi yazılım bulunmakta. Bu istemciler arasında yer alan ve bir BitTorrent varyasyonu olan popüler istemci uTorrent, artık Web tarayıcıları üzerinden de çalışabilecek!

Yaklaşık bir yıl önce üzerinde çalışılmaya başlanan uTorrent Web, artık kullanılabilir durumda. Sessiz sedasız çıkarılan yeni istemci, şimdilik sadece Google Chrome ve Mozilla Firefox üzerinden çalışabilmekte.

 

İstemciyi kullanmaya başlamak için tek yapmanız gereken uTorrent Web’i indirmek ve bilgisayarınıza kurmak. Bundan sonra tarayıcınız üzerinden Torrent dosyalarını indirebilirsiniz.

DEVAMINI OKU
Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

Genel

Drone Kamera ile Çekilmiş Terk Edilen Bir Balıkçı Köyü

,

Bu hayalet kasaba, 1970’lerden sonra Şangay ile tedarik ve rekabetin kaybolmasıyla yavaş yavaş nufüsü azalarak yok olmuştur. Bu yer Shengshan Çin adasında bulunuyor.

Bu yerde son zamanlarda bulunan yerin sakinleriyse sadece asmalar ve vahşi hayvanlar. Şangay da ki fotoğrafçı Joe Nafis çektiği fotoğraflarla sizlerinde bu güzel yerin görmenizi sağlıyor.

Nafis ” Köye ilk gittiğimiz de içeriye girmek mümkün değildi. Drone sayesinde yolların durumunu görmeye çalıştık. Bitkiler oldukça büyümüştü. Ancak pazar günü gittiğimiz de içeride 4-5 insan vardı. Pazartesi bu sayı 15-20’ye kadar çıkmıştı.”

İşte bu köyden geriye kalan fotoğraflar… 

 

DEVAMINI OKU

Bilim

iTunes Artık Windows Mağazalarında!

,

İlk olarak duyurulduktan yaklaşık bir yıl sonra ve planlanandan birkaç ay sonra iTunes, nihayet Windows Mağazası’ndan temin edilebiliyor . İşlevsel olarak, Windows kullanıcılarının her zaman Apple yazılımını kullandıkları şekilde düzenli bir yüklemeden yükleme yapmakla aynı şey olduğu gibi, mağazaya eklenmesi de, Windows 10 S çalışan PC’lerde ( yakında S modu olacak ) çalışacağı anlamına gelir . Daha az RAM kullanmayacak veya modern medya yönetimi için daha uygun hale gelmeyecek , ama en azından orada olacak.

DEVAMINI OKU

İnternet

Google Chrome: HTTPS Kullanmayan Siteleri Artık Güvenli Değil Olarak İşaretleyecek!

,

Google, Temmuz 2018’den itibaren Chrome 68 ile birlikte HTTPS kullanmayan siteleri ‘güvenli değil’ olarak işaretleyeceğini açıkladı.

HTTPS ya da diğer adı ile Hiper Metin Aktarma Protokolü, çevrimiçi güvenlik konusunda tüm sorunları çözmese de koruyucu önlemler alındığı sürece uygulaması ucuzdur ve daha sağlam güvenlik sorunları ile uğraşmak için web site sahibine güçlü bir temel oluşturmaktadır.

HTTPS’nin önemini bilen Google, Temmuz 2018’den itibaren Chrome 48 sürümünde şifrelenmemiş HTTP kullanan web siteleri ‘güvenli değil’ olarak etiketleyeceğini açıkladı. Google’ın bu hamlesi web site sahiplerine ekstra yük bindirirken kullanıcıların da kendilerini daha güvende hissetmelerini sağlayacak.

Google yaptığı açıklama ile Chrome OS ve Mac’te Chrome trafiğinin %78’inin korunduğunu, fakat bu oranın Android ve Windows’taki Chrome trafiğinin %68’de kaldığını belirtti. Ayrıca yine Google’ın açıklamasına göre webdeki en iyi 100 sitenin 81’i varsayılan olarak HTTPS kullanıyor.

Fakat BBC.com, Alibaba.com ve IMDB.com gibi büyük web siteleri hala HTTPS kullanmamaktadır. Bu siteler için yeni tehlike yalnızca güvenlik olmayacak. Google’ın ‘güvenli değil’ etiketi, bu sitelerin web aramalarında alt sıralara düşmesine ve bu nedenle de sitelerin gelir kaybına uğramasına neden olabilir.

 

DEVAMINI OKU

Gündem

%d blogcu bunu beğendi: