biozet.net

İnternet

Google’ın Yayın Araçları, Tuhaf Bir Sebeple Wi-Fi Ağlarını Kullanılamaz Hale Getirdi!

,

Nedeni henüz bilinmeyen bir sorun, Google’ın yayın cihazlarının Wi-Fi ağlarına aşırı yüklenerek ağın donmasına ve ağa bağlı diğer cihazların bağlantısının kesilmesine neden oluyor.

Google Chromecast sahiplerinin başı tuhaf bir sorunla dertte. Bazı Chromecast sahiplerinin teknoloji forumlarında yazdığına göre Google’ın yayın cihazı olan Chromecast uyku modundan çıktığında, Wi-Fi ağına aşırı yük bindirerek ağın donmasına ve ağa bağlı diğer cihazların bağlantısının kesilmesine neden oluyor.

 

Bir ağ ekipmanları üreticisi olan TP-Link, blogundan yaptığı açıklamada ağ yönlendiricilerinin mevcut Chromecast sorunundan etkilendiğini belirtti. Üstelik yalnızca TP-Link değil Linksys, Asus, Netgear ve Synology’nin ağ yönlendiricileri de Chromecast’ın ağ sorunundan etkileniyor.

TP-Link, sorundan etkilenen kullanıcıları için bir yazılım güncellemesi yayımladı. Google ise yaptığı açıklamada az sayıda kullanıcının Chromecast sorunu yaşadığını ve Chromecast ekibinin sorunu bir an önce çözmek için çalıştığını belirtti. Google bir çözüm sağlayana kadar kullanıcılar, Chromecast’ın yayın özelliğini kapatarak geçici bir çözüm oluşturuyorlar.

Business Insider hangi cihazların mevcut sorundan etkilenebileceğini sordu fakat Google buna bir cevap vermedi. Google’ın akıllı telefonlar, tabletler, medya oynatıcılar ve akıllı TV’ler gibi pek çok farklı cihazda yayın özelliği bulunuyor. Ne yazık ki şu an için sorunun yazılımsal mı yoksa donanımsal mı olduğu bilinmiyor.

DEVAMINI OKU
Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

Genel

Drone Kamera ile Çekilmiş Terk Edilen Bir Balıkçı Köyü

,

Bu hayalet kasaba, 1970’lerden sonra Şangay ile tedarik ve rekabetin kaybolmasıyla yavaş yavaş nufüsü azalarak yok olmuştur. Bu yer Shengshan Çin adasında bulunuyor.

Bu yerde son zamanlarda bulunan yerin sakinleriyse sadece asmalar ve vahşi hayvanlar. Şangay da ki fotoğrafçı Joe Nafis çektiği fotoğraflarla sizlerinde bu güzel yerin görmenizi sağlıyor.

Nafis ” Köye ilk gittiğimiz de içeriye girmek mümkün değildi. Drone sayesinde yolların durumunu görmeye çalıştık. Bitkiler oldukça büyümüştü. Ancak pazar günü gittiğimiz de içeride 4-5 insan vardı. Pazartesi bu sayı 15-20’ye kadar çıkmıştı.”

İşte bu köyden geriye kalan fotoğraflar… 

 

DEVAMINI OKU

Bilim

iTunes Artık Windows Mağazalarında!

,

İlk olarak duyurulduktan yaklaşık bir yıl sonra ve planlanandan birkaç ay sonra iTunes, nihayet Windows Mağazası’ndan temin edilebiliyor . İşlevsel olarak, Windows kullanıcılarının her zaman Apple yazılımını kullandıkları şekilde düzenli bir yüklemeden yükleme yapmakla aynı şey olduğu gibi, mağazaya eklenmesi de, Windows 10 S çalışan PC’lerde ( yakında S modu olacak ) çalışacağı anlamına gelir . Daha az RAM kullanmayacak veya modern medya yönetimi için daha uygun hale gelmeyecek , ama en azından orada olacak.

DEVAMINI OKU

İnternet

Bittorrent: uTorrent Web İstemcisi Kullanıma Açıldı!

,

Artık kullanıcılar Web tarayıcıları üzerinden Torrent dosyalarını indirebilecek!

Günümüzde sayısız oranda Torrent istemcisi yazılım bulunmakta. Bu istemciler arasında yer alan ve bir BitTorrent varyasyonu olan popüler istemci uTorrent, artık Web tarayıcıları üzerinden de çalışabilecek!

Yaklaşık bir yıl önce üzerinde çalışılmaya başlanan uTorrent Web, artık kullanılabilir durumda. Sessiz sedasız çıkarılan yeni istemci, şimdilik sadece Google Chrome ve Mozilla Firefox üzerinden çalışabilmekte.

 

İstemciyi kullanmaya başlamak için tek yapmanız gereken uTorrent Web’i indirmek ve bilgisayarınıza kurmak. Bundan sonra tarayıcınız üzerinden Torrent dosyalarını indirebilirsiniz.

DEVAMINI OKU

Gündem

%d blogcu bunu beğendi: