biozet.net

Kripto Para

Spor Yaptıkça Kripto Para Kazanmanızı Sağlayan Uygulama: Sweatcoin

,

Egzersiz yaparak kripto para kazanmayı kim istemez? Herkes zaten çılgınlar gibi bu işten para kazananların neler yaptıklarını merak ederken, girişimciler için sınırsız inovasyon imkanı doğuyor. Bu yeniliklerden birisi de spor yaptıkça kripto para kazandıran Sweatcoin isimli bir iOS uygulaması oldu.

Son günlerde küresel çapta dikkatleri üzerine çeken bir uygulama var. Sweatcoin, günlük atılan adım sayısına oranla kripto para kazandıran bir iOS uygulaması. Uygulama çok kısa bir sürede Apple’ın App Store’unda üst sıralarına çıkmayı başardı. Son 1 yılda gelirini %266 oranında arttıran uygulama, artık 5 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip. App Store’da en hızlı büyüyen uygulamalar konusunda tepeyi ele geçiren Sweatcoin, büyük ilgi uyandırıyor.

Sweatcoin’in çalışma mantığı ise şöyle:

Kullanıcılar platforma kaydolduktan sonra, akıllı telefonları tarafından toplanan sağlık ve fitness verilerini uygulamaya bağlıyorlar. Uygulama atılan günlük adım sayısını hesaplıyor ve bunu GPS verilerinizle karşılaştırıyor. Sonrasında ise her 1000 adım için yaklaşık olarak 95 Sweatcoin veriyor. Kullanıcılar ise bu paraları, uygulama içi tekliflerde, hediye kartlarında ve ya indirimli spor ürünlerinde kullanabiliyor, anlaşmalı spor merkezlerinde indirimlerden faydalanabiliyor.

Uygulama yalnızca dış mekan yürüyüşlerinde söz konusu miktarı ödediğini özellikle belirtiyor. Çünkü cihazların adım sayarları tek başlarına yanıltıcı veriler sunabilirler. Bu nedenle ortalama adım ölçünüz hesaplanıp, GPS üzerinde bıraktığınız harita iziyle karşılaştırılıyor ve en adil sonuca ulaşılıyor. Bu dahiyane girişim, Sweatcoin kripto para birimini aynı zamanda yatırımcılara da açmış durumda. Yani kazanılan kripto paraların değeri artabilir.

An itiraiyle 5.7 milyon dolarlık hacme sahip olan Sweatcoin, melek yatırımcıların da dikkatini çekti. Sweatcoin’in kurucuları uygulamanın ve kripto para hizmetinin önce İngilizce konuşan ülkelerde ve sonrasında Avrupa ve Asya kıtasında yaygınlaşması için çalıştıklarını söylüyorlar. Uygulamanın şuradaki internet sitesine giderek e posta adresinizle kayıt olabilir ve Türkiye’de hizmet vermeye başladıklarında haberdar olabilirsiniz.

DEVAMINI OKU
Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

Kripto Para

KFC’den Bitcoin ile Ödeme Devri!

,

KFC, Kanada müşterilerine, lezzetli kızarmış tavuklarla dolu bir Bitcoin Kovasına “yatırım” yapma fırsatı sunarak kriptokrasi görüşmesine katıldı.

Bitcoin, kripto para piyasasının en çok yatırım alan para birimi olmasına ve hızlı yükselişine rağmen finans çevreleri ve yatırımcılar tarafından yasal statüsü ve meşruluğu tartışılıyor.

Bitcoin Kovası” isimli ürününü tanıtan KFC, şu tweet’i attı:

“Bitcoin’in ne olduğunu ya da nasıl çalıştığını bilmiyoruz ama sizinle parmaklarınızı yalayacak kadar iyi bir tavuğun arasına girmek istemedik”

Bitcoin’in kurucusu olduğu iddia edilen ‘Satoshi’ye de seslenen KFC, kimliğini açıklaması halinde kendisine bir kova tavuk vereceklerini açıkladı.

Limitli bir süre için geçerli teklifte “KFC Kova” 0.0010305 bitcoin’e, yani yaklaşık 14 dolara (Yaklaşık 52 lira) satılıyor.

 

DEVAMINI OKU

Kripto Para

Turcoin’in Sahibi: Turcoin’de Kaybetmek Yok(?)

,

Yerli kripto para yatırımcısı olan, Anafis Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Turcoin’in sahibi Sadun Kaya, Turcoin ve kripto para dünyası ile ilgili iddialı bir röportaj verdi!

Son dönemlerde kripto para birimlerinin, özellikle de Bitcoin’in yükselmesiyle birlikte popüler olduğu gayet ortada olan bir gerçek. Ülkemizde de bir çok yatırımcı da bu ünün farkında ve kripto para sektörüne yatırım gün geçtikçe ülkemizde de artıyor. Ancak ilk yerli kripto para birimi olduğu iddia edilen Turcoin’in kurucusu Sadun Kaya’nın bugün Sözcü gazetesine verdiği bir röportajda, durum biraz şüpheli gözüküyor.

Ön ödemeli kartların tek üreticisi olan ve aynı zamanda bir çok global firmaya teknoloji transferi ve alt yapısı sağlayan Anafis Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sadun Kaya, Bitcoin’e rakip olarak Turcoin’i üretmeye başladığını iddia etti. Tamamen yerli bir üretim olduğunu söyleyen Kaya ” Bizim gibi bir sistemi Türkiye’de yapan bir örnek yok. Mutlaka yapmaya çalışanlar vardır ama 1300 coin’in içerisinde yok. Kendi geliştirdiğimiz yazılım ile artık Turcoin ile Türkiye’de daha rahat işlem yapılabilecek. Ayrıca Bitcoin ile de yarışabilecek” dedi.

Turcoin’in diğer kripto paralardan(ama kendisi coin diye bahsediyor) çok farklı olduğunu iddia eden Kaya, “Biz insanların paralarının diğer coinlerde olduğu gibi çarcur olmasını istemiyoruz. Bu yüzden 4- 5 aşamalı bir plan hazırladık. Kendi ön ödemeli kartımızı geliştirdik. İlk önce Trucoin’i kendi kullanıcılarımıza zorunlu hale getireceğiz. Yani kendi iç yapımızda gerçekleştireceğiz. Eğer biranda borsaya girersek tepetaklak olma ihtimalimiz var. Emeğimiz boşa gider.” şeklinde konuştu.

Turcoin’in restaurantlar da ve tekstil firmalarında da geçeceğini iddia eden Kaya ” Turcoin olarak üye işyeri anlaşmalarımız olacak. Bunların başında restaurantlar ve tekstil sektörü geliyor. Ayrıca bu bölümde fiyat sabit kalacak kimse zarar etmeyecek. Turcoin normal coinlerden çok farklı” dedi. Ayrıca çok ilginç bir şekilde Turcoin’in 100 doların altına düşmeyeceğini söyleyen Kaya ”100 dolar verdiyseniz bunun altına düşemeyecek ve isteyen kişiler bizden gelip coinlerini verip parasını alabilecekler.” diyerek önemli bir iddiada bulundu.

Açıkçası kripto para uzmanı olduğumuzu iddia etmiyoruz. Yine de kripto paraların geleceğin finansal biçimlerinden biri olduğunu düşünen ve bu yüzden de kripto para birimlerinin gelişimiyle ilgili size bir çok bilgi aktarmaya çalışıyoruz. Sadun Kaya’nın büyük ve iddialı Turcoin’i kağıt üzerinde güzel dursa da, bize sanki kripto paranın ne olduğunu çok anlamamış, onun yerine bir tür ön ödemeli kart sistemine sadece havalı bir isim konmuş gibi geliyor.

Yine de Kaya röportajda konu hakkındaki tecrübesini uçuk tahminlerle de kanıtlamaya çalışıyor. 2006 yılında ilk çıktığında 8 bin adet Bitcoin aldığını ve 54 dolar ödediğini belirten Kaya, “Şu anda 80 milyon dolar civarında. Ben bunu Exchange’lerle 570 milyon dolara döndürdüm. Hiç yapılmayanları yaptım. 570 milyon dolar Bitcoin en son 19 bin 800 dolara çıktığı zaman 1 milyar 150 milyon dolar oldu.” dedi.

“Saadet zinciriyle bağlantısı olduğu düşünülen Sadun Kaya”

Elindeki Bitcoin’in değeri 1 milyar 150 milyon dolar olduğunda sattığını iddia eden Sadun Kaya, “11 bin 500 dolara düştüğünde tekrar aldım. Şimdi ben bunu satmaya kalksam Bitcoin etkilenir. Bitcoin bu sene 300 bin dolara kadar yükselebilir” şeklinde konuştu. Yani bu kadar büyük bir Bitcoin yatırımcısının adını tam Turcoin yatırımı ortaya çıktığı zaman duymamız bir ilginç olsa da, bu iddialı konuşmalar şimdilik biraz havada kalıyor gibi gözüküyor.

Bunun dışında 25 milyon dolarlık bir minning tesisleri olduğunu söyleyen Kaya, ”Biz Turcoin için 30 yıllık bir zaman ayarladık. Ayrıca minning (kazı) tesisimiz için 25 milyon dolarlık bir yatırım yaptık.Turcoin şuan sınırlı olarak sunuluyor. Ancak toplam 120 milyon olacak. Şuan 21 milyon kadarı üretildi. Minning sistemi ile şuan başkalarının coin üretmesine izin vermiyoruz. Çünkü haksız rekabet olur. Onun için minning sistemimiz bir anda açılacak. minning başladıktan sonra sisteme biz dahil kimse müdahale edemeyecek.” diyor.

“Kaya Hipper firması ile olan bağlantısının sadece, firmanın ondan ‘mining’ sözleşmesi imzaladığı üzerine olduğunu iddia etse de, Hipper ile ilgili bir çok toplantıya da katılmıştı”

Bir banka ile de anlaştığını iddia eden ancak isim belirtmeyen Sadun Kaya ” Şuan bir banka ile anlaştık. İsim vermem doğru olmaz. İlerleyen zamanlar için 40 dönümlük bir yer aldık. Buraya 1 milyar dolar bir yatırım olacak. Belik burada kurmayız İzlanda gibi bir yeri tercih ederiz. Ayrıca şuan 24 bin ekran kartımız var.” dedi. Saadet zinciri haberleri ve network marketing kurumu Hipper firması ile ortaklığı sorulduğunda ise Kaya, çıkan haberlerle ilişkisi olmadığını söylemekle yetindi.

Takipçilerimize önerimiz ise, bir şeye sadece “yerli, milli” diye hemen atlamamaları. Kripto para dünyası oldukça karmaşık bir dünya. Hala da dünya finans uzmanları tarafından çözülmeye çalışılan ve modern uygulamaları hala anlaşılmaya çalışılan bir dünya. Yani Turcoin konusunda açıkçası mağdur olmamanız için beklemeniz ve Turcoin’in Blockchain sistemine ilişkin ayrıntılı raporları okumanızı öneriyoruz.

DEVAMINI OKU

Kripto Para

Dünyanın İlk Bitcoin Milyarderleri, Bir Haftada Servet Kaybettiler!

,

Bitcoin’e henüz değeri 124 dolar iken milyonlarca dolarlık yatırım yaparak dünyanın ilk Bitcoin milyarderi olan Winklevoss kardeşler, bir hafta içerisinde hatırı sayılır bir servetten oldular.

İsimlerini ilk kez Facebook’un fikir babası olarak duyduğumuz, daha sonra Facebook’a açtıkları dava sonucu 65 milyon dolar tazminat alan Winklevoss kardeşler, şu sıralar Bitcoin’in adeta çakılması sonucu kaybettikleri önemli bir servetin sıkıntısı içerisindeler.

ABD basınında yer alan haberlere göre kardeşler, Bitcoin’in yaşadığı değer kaybı sonucu yalnızca birkaç günde yaklaşık 350 milyon dolar kaybettiler. Fakat bu kaybın, elde edilen kar üzerinden olduğunu belirtmekte fayda var. Zira Aralık ayında yapılan bir açıklamaya göre kardeşler, Bitcoin’e yaptıkları yatırımdan yüzde 10 bin kar ettikleri ve dünyadaki tüm Bitcoin hacminin %1’ine sahip oldukları açıklanmıştı.

Kripto paranın zaman içerisinde değerleneceğini öngörerek hiçbir Bitcoin’i satmayan kardeşler, bunu kurumsal şirketlerin yatırım yapacağı bir ticaret fonu kurmak için kullanmak istemişler, fakat ABD Güvenlik ve Döviz Komisyonu tarafından onay alamamışlar.

DEVAMINI OKU

Gündem

%d blogcu bunu beğendi: