biozet.net

Moda

İkinci El Giysi de Dolap Farkı

,

İkinci el giysi piyasasında hızla yükselen Dolap uygulaması yakın zamanlarda birinci el giyim sektörüne de adım attı. Morhipo ile de iş birliği içinde olan Dolap ikinci el de satılan eşyalardan biriken puanlarla birinci el alışverişe de imkan sağlıyor.

2016nın Nisan ayında yayına giren dolap uygulaması 3 arkadaşın düşündüğü fikir sayesinde oluşturuldu. İlk mobil uygulamasını da Temmuz ayında oluşturdular.

İlk 5 ayda 400 bin kullanıcıyı geçen Dolap, uygulamasında iki yüz bine yakın ikinci el ürün olduğunu belirtti ve ürünlerin satılan ürünlerin lüks markalar olduğunu not alıyor.

Şuan için günde yaklaşık 6000 ürün girilen Dolap uygulamadın da günde de yaklaşık 4000 yeni üye kazanıyor. Kullanıcıların sürekli etkileşim de olduğu uygulamada günlük yaklaşık on bin soru/cevap trafiği de var.

Dolap, ücretsiz kargo ve 7/24 destek hizmetiyle Türkiye’nin en büyük ikinci el moda uygulaması olmayı amaçlıyor. Morhipo’dan sonra farklı bir e-ticaret siteleriyle iş birliği yapmak isteyen Dolap, Trendyol ile bu işbirliğini yapmayı planlıyor.

DEVAMINI OKU
Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

Giyilebilir

Lacoste, Tükenmekte Olan Hayvan Türleri İçin Farkındalık Yaratmak Peşinde..

,

Lacoste, dünyaca ünlü Fransız giyim markası, kendilerinin ikonu timsah logosunu nesilleri tehlike de olan hayvanların farkındalığını yaymak için değişimi bir girişimde bulundular.

Uluslararası Doğa Koruma Birliği ile işbirliği içinde bulunan Lacoste, yeni tasarımlarını ikonik şekilde polo gömleklerle sundu. Gömleklerin üzerlerine konulan ikonlarda ki hayvanların herbirinin nesli yok olma eşiğinde.1- Birmanya Çatısı Kaplumbağası

Bu muhteşem renkli tatlı su kaplumbağasının geleceği oldukça karanlık görünüyor.

2- Gergedan

Gergedanlar çok sessiz, yalnız ve nadir bulunan hayvanlardır. Şuan sadece Endonezya da bulunmaktadır.

3- Kuzey Sportif Lemuru

Kuzey madagaskar’ın kuru ormanlarında bulunabilir. Kaçakçıların yoğun takibi altında olduğundan dolayı nesli hızla tükenmektedir.4- California Condor

3 metreye ulaşabilir ve Kaliforniya condor’ı Amerika’daki en büyük uçan kuştur. Büyük gövdesi siyah tüylerle kaplıdır.

5- Kakapo

Sarı-Yeşil ve Kahverengi tüylü gece papağan Yeni Zelanda da yaşamaktadır. Erkek kakapo dişi çekmek için garip ve güçlü bir ses çıkartır.

6- Vaquita

Vaquita, ya da Kaliforniya Körfezi porpoise, sığ sularda yaşamayı ve aceleyle yüzmeyi sever. Yalnız bir deniz memelisidir. Ortalama olarak yaklaşık 48 kilo ağırlığında olup 1,5 metre uzunluğundadır.

7- Anegada Yeraltı Iguanası

Ağırlıkları 6 kiloya kadar çıkar ve 60 santimetre uzunluğunda olurlar. Tropikal kuru ormanlarda yaşamayı severler.8- Cao-Vit Gibbon

Bu maymun dünyadaki en nadirdir. 5 ile 10 kilo arasında ağırlıklarının olmasına rağmen, Cao-vit Gibbon daldan dallara büyük bir çeviklik ile dönebilir.

9- Saola

Bu utangaç ve yalnız herbivorlar Vietnam ve Laos dağlarında ve ormanlarda sessiz bir hayat sürerler.

10- Sumatran Kaplan

100 kiloya kadar ağırlıkları çıkabilir ve 2 metre uzunluğunda olan bu carnivore Endonezya’da yaşıyor.DEVAMINI OKU

Gündem

%d blogcu bunu beğendi: