biozet.net

Oyun

DualShock 4’ten Sıkılanlara PS4 İçin Alternatif Oyun Kolu: Hori Onyx

,

Japon teknoloji şirketi Hori, Sony’nin PS4 resmi oyun kolu DualShock 4’e alternatif olacak PlayStation tarafından resmi olarak onaylanmış yeni kablosuz oyun kolu Hori Onyx’i tanıttı.

Uzun yıllardır PlayStation oynayan biri için Sony’nin DualShock 4 oyun kolları son derece iyi bir tercihtir. Fakat bir kusuru vardır ki büyük LED aydınlatmaları nedeni ile televizyonda yansıtma yapar ve karanlık bir odada gereksiz bir şekilde ışık saçar.

Hori, resmi olarak onaylanmış yeni Onyx oyun kolu ile DualShock 4’ün parlak LED ışıklarına maruz kalmadan sadece oyuna odaklanan bir PlayStation 4 keyfi sürmenize olanak sağlıyor. Üstelik Onyx bir önceki nesil oyun kolunun aksine göre hem kablosuz hem de tam boy.

Hori Onyx’in bir başka önemli özelliği ise Xbox oyun kollarında olduğu gibi yön tuşları ile analog çubukların asimetrik olarak konumlandırılmış olması. Ayrıca oyun kolu DualShock 4’e kıyasla daha oval bir tasarıma sahip olduğundan ele daha iyi oturuyor.

Hori Onyx, üçüncü parti bir oyun kolu olmasına karşın DualShock 4 ile neredeyse aynı fiyat etiketine sahip. DualShock 4’e led aydınlatmasız, daha oval ve asimetrik alternatif bir oyun kolu isteyenler, Hori Onyx’e 45 dolar (175 TL) karşılığında sahip olabilirler.

DEVAMINI OKU
Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

Oyun

Call of Duty: Black Ops 4 Steam den Battle.net e geçiyor

,

Activision , para için Call of Duty: Black Ops 4 dağıtım haklarını Steam ( Bilgisayar oyunu en büyük dijital dağıtım platformu ) den alıp Battle.net e verme kararı aldığını açıkladı.Platform değişikliği oyun’un tanıtım event’ı esnasında açıklanmıştı . Activision açıklamalarına göre oyun Battle.net’in bütün sosyal özelliklerine uyumlu olucak.DEVAMINI OKU

Oyun

Rockstar Games: Grand Theft Auto 6 için 2022 yılını öne sürüyor!

,

Rockstar Games’in Grand Theft Auto 5’i piyasaya sürmesinden bu yana Grand Theft Auto 6 hakkında söylentilerin ardı arkası kesilmemişti. Bugün GTA 6’nın çıkış tarihine dair yeni bir çıkarım yapıldı.

YouTube üzerinde çeşitli alanlara dair videolar hazırlayan The Know, GTA 6’nın çıkış tarihine dair edindiği yeni bilgileri sıraladı. Oyunun 2021 ya da 2022 yıllarında piyasaya sürüleceğini tahmin ettiklerini aktaran kanal, çıkış tarihi bilgisini Rockstar’da çalışan birinden aldıklarını söyledi.

Grand Theft Auto’nun şimdilik Project Americas olarak adlandırıldığını kaydeden The Know, oyunun muhtemelen Amerika Birleşik Devletleri ya da Güney Amerika ülkelerinin birinde geçeceğini; ancak oyuncuların Vice City ile birlikte iki bölge arasında geçiş yapabileceklerini aktardı.

2013 yılında piyasaya sürülmüş olmasına rağmen hala çok yüksek satış rakamlarına sahip olan Grand Theft Auto 5, hala Rockstar Games’e büyük paralar kazandırırken, GTA 5 ile piyasaya çıkan GTA Online’ın da hala milyonlarca aktif kullanıcıya sahip olduğunun altı çizildi. Aktif olarak çok yüksek gelirler elde eden Rockstar Games’in GTA 5’i hemen öldürmeyeceği söylenirken, GTA oyunlarının çıkış sıklığına da dikkat çekildi. Genellikle 4-5 yıl arayla piyasaya sürülen GTA oyunlarının bu sefer araya Red Dead Redemption 2’nin girmesi nedeniyle biraz sarkabileceği ve bu sebeple yeni oyununun 2021 – 2022 yıllarına kalabileceği vurgulandı.

DEVAMINI OKU

Oyun

Microsoft, Tarihinin En Büyük Satın Almasına Hazırlanıyor!

,

Microsoft Xbox One her ne kadar satışlarında başarılı olsa da Sony Play Station 4’ün gölgesinde kalıyor. Geçen yılın satışlarına göre Xbox One Dünya genelinde 2. oldu.Bu satışların Sony’i geçememesindeki en büyük etken talep görmeyen oyunların Xbox One üzerinden paket içeriği ve promosyon üzerinden satışının yapılması.

Polygon’un haberine göre Microsoft, Xbox grubuna yardımcı olmak için büyük bir satışa hazırlanıyor.

Valve, EA ve PUBG platformları bu satın almanın en büyük adayı olarak gösteriliyor.

Microsoft, Dünya’nın en büyük oyun hizmeti olan Steam’in arkasındaki şirket Valve’yi satın alabilir. Aynı şey EA için de geçerli.

Hatırlatmakta fayda var. EA; Madden, Fifa ve Need For Speed’in yayın haklarını elinde bulunduruyor.

Aynı şekilde Microsoft, Güney Koreli şirket PUBG Corp. ile PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) oyunu için görüştüğünü açıklamıştı. PUBG, şu anda Dünya çapında en çok oynanan oyun konumunda.

Madden NFL 18

Polygon muhabirlerinin sorularını Microsoft yanıtsız bıraksa da haberi henüz yalanlamış değil.
 

DEVAMINI OKU

Gündem

%d blogcu bunu beğendi: