biozet.net

Oyun

E3 2018’de Microsoft’un Sunumu Çok Değişik Olabilir

,

Gerçekleşmesine henüz 5-6 ay gibi bir süre olmasına karşın, E3 ile ilgili sızıntılar başladı bile. İlk gelen haber ise Microsoft cephesinden oldu.

E3, dünya üzerindeki herhangi bir oyuncuyu heyecanlandırmaması imkansız olan bir fuar biliyorsunuz. Her yıl Los Angeles’ta yapılan ve panayır vari atmosferiyle ve duyurularıyla her sene PC başından izlemesi dahi büyük bir keyif olan E3’ün 2018 ayağı ile ilgili ilk haberler Microsoft cephesinden geldi.

Xbox departmanının lideri Phil Spencer’a 2018 yılındaki sunumla ilgili bir değişiklik planlayıp planlamadıkları soruldu. Spencer, henüz konuyla ilgili bir konuşma gerçekleştirmediklerini, ama bi takım pozitif değişiklikler düşündüğünü ve oldukça ilginç olabileceğini söyledi. Peki bu değişiklikler ne olabilir? Açıkçası Microsoft zaten Sony’nin yarattığı furyaya 1-2 senedir kapılmış durumda ve gereksiz konuşmalar ve sunumlar yerine bam güm oyun gösteriyor. İyi de yapıyor.

Sunumla ilgili değişikliğin ne olacağı konusunda bu yüzden pek bir fikir yok ama duyurulması ihtimali olan oyunlar oldukça ilgi çekici. Halo 6, Fable serisinden yeni bir oyun, Gears of War 5 bu anlamda akla ilk gelenler. Sizlerin de bildiği gibi Switch ve PS4 oyun piyasasını adeta domine ederken, Xbox markası git gide değer kaybediyor. Bakalım bu durum E3 2018’de değişecek mi? 12-14 Haziran tarihlerinde hep beraber göreceğiz.

DEVAMINI OKU
Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

Oyun

Call of Duty: Black Ops 4 Steam den Battle.net e geçiyor

,

Activision , para için Call of Duty: Black Ops 4 dağıtım haklarını Steam ( Bilgisayar oyunu en büyük dijital dağıtım platformu ) den alıp Battle.net e verme kararı aldığını açıkladı.Platform değişikliği oyun’un tanıtım event’ı esnasında açıklanmıştı . Activision açıklamalarına göre oyun Battle.net’in bütün sosyal özelliklerine uyumlu olucak.DEVAMINI OKU

Oyun

Rockstar Games: Grand Theft Auto 6 için 2022 yılını öne sürüyor!

,

Rockstar Games’in Grand Theft Auto 5’i piyasaya sürmesinden bu yana Grand Theft Auto 6 hakkında söylentilerin ardı arkası kesilmemişti. Bugün GTA 6’nın çıkış tarihine dair yeni bir çıkarım yapıldı.

YouTube üzerinde çeşitli alanlara dair videolar hazırlayan The Know, GTA 6’nın çıkış tarihine dair edindiği yeni bilgileri sıraladı. Oyunun 2021 ya da 2022 yıllarında piyasaya sürüleceğini tahmin ettiklerini aktaran kanal, çıkış tarihi bilgisini Rockstar’da çalışan birinden aldıklarını söyledi.

Grand Theft Auto’nun şimdilik Project Americas olarak adlandırıldığını kaydeden The Know, oyunun muhtemelen Amerika Birleşik Devletleri ya da Güney Amerika ülkelerinin birinde geçeceğini; ancak oyuncuların Vice City ile birlikte iki bölge arasında geçiş yapabileceklerini aktardı.

2013 yılında piyasaya sürülmüş olmasına rağmen hala çok yüksek satış rakamlarına sahip olan Grand Theft Auto 5, hala Rockstar Games’e büyük paralar kazandırırken, GTA 5 ile piyasaya çıkan GTA Online’ın da hala milyonlarca aktif kullanıcıya sahip olduğunun altı çizildi. Aktif olarak çok yüksek gelirler elde eden Rockstar Games’in GTA 5’i hemen öldürmeyeceği söylenirken, GTA oyunlarının çıkış sıklığına da dikkat çekildi. Genellikle 4-5 yıl arayla piyasaya sürülen GTA oyunlarının bu sefer araya Red Dead Redemption 2’nin girmesi nedeniyle biraz sarkabileceği ve bu sebeple yeni oyununun 2021 – 2022 yıllarına kalabileceği vurgulandı.

DEVAMINI OKU

Oyun

Microsoft, Tarihinin En Büyük Satın Almasına Hazırlanıyor!

,

Microsoft Xbox One her ne kadar satışlarında başarılı olsa da Sony Play Station 4’ün gölgesinde kalıyor. Geçen yılın satışlarına göre Xbox One Dünya genelinde 2. oldu.Bu satışların Sony’i geçememesindeki en büyük etken talep görmeyen oyunların Xbox One üzerinden paket içeriği ve promosyon üzerinden satışının yapılması.

Polygon’un haberine göre Microsoft, Xbox grubuna yardımcı olmak için büyük bir satışa hazırlanıyor.

Valve, EA ve PUBG platformları bu satın almanın en büyük adayı olarak gösteriliyor.

Microsoft, Dünya’nın en büyük oyun hizmeti olan Steam’in arkasındaki şirket Valve’yi satın alabilir. Aynı şey EA için de geçerli.

Hatırlatmakta fayda var. EA; Madden, Fifa ve Need For Speed’in yayın haklarını elinde bulunduruyor.

Aynı şekilde Microsoft, Güney Koreli şirket PUBG Corp. ile PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) oyunu için görüştüğünü açıklamıştı. PUBG, şu anda Dünya çapında en çok oynanan oyun konumunda.

Madden NFL 18

Polygon muhabirlerinin sorularını Microsoft yanıtsız bıraksa da haberi henüz yalanlamış değil.
 

DEVAMINI OKU

Gündem

%d blogcu bunu beğendi: