biozet.net

Oyun

PUBG’de Hile Yapan 120 Kişi Tutuklandı

,

Dünyanın en çok oynanan oyunlarından PUBG’de hile açan 120 Çinli oyuncu tutuklandı. Çin polisi, bu noktada dünyaca ünlü firma Tencent’ten yardım aldı.

Dünyanın en büyük firmaları arasında yer alan Tencent, kısa süre önce PUBG Corp. ile anlaşmaya vararak, oyunu Çin’de yayımlama hakkını eline almıştı. Şirket, Çinli oyuncuları özel bir yere henüz çekmiş değil, ancak bu süreçte Çinli oyuncuların yaptığı hataları dizginlemeye başladı. Tencent, Çin’de PUBG oyununda hile açan oyuncuları tutuklattı. 120 Çinli oyuncunun PUBG’de hile yaptığı dolayısıyla tutuklandığını açıklayan Tencent, bu sayede diğer hilecilere de korku salmaya başladı.

Dünya üzerindeki PUBG hilecilerinin %99’luk kısmını oluşturduğu düşünülen Çin, bu konuda çok sert kurallar getirmesine rağmen ülkede hile olayı uyuşturucu gibi kaçakçılık benzeri bir çeteye dönüştü. Oyunda bile kendilerini gizlemeyen Çinli hileciler, isimlerinin başına QQ ibaresi koyarak oyunda hile ile elde ettikleri başarıları diğer oyunculara kanıtlıyorlar. Bu arada QQ, Çin’de kullanılan bir mesajlaşma uygulaması. Bu uygulamanın sahibi de Tencent’ten başkası değil.

Bu hesapları göstererek hilenin çalıştığınız gösteren satıcılar, tek bir hileyi 15 dolar gibi bir ücrete satarak para kazanıyorlar. Tencent, Çinli oyuncuları özel bir yere toplamadan önce, bu şekilde hile yapan insanları yakalatıyor. PUBG’de çok sayıda hile olmasına rağmen, PUBG Corp.’un bu noktada pek acımasının olmadığını görüyoruz. Umarım yakın gelecekte daha hilesiz PUBG oyunları görebiliriz.

Bu haber dışında Tencent, bilmeyenleriniz için oyun sektörünün en büyük firmalarından birisi. Yakında Çin’de PUBG’yi oyunculara sunacak firma, Riot Games (League of Legends), Supercell (Clash of Clans), Epic Games (Fortnite) gibi firmaların da sahibi. Anlayacağınız PUBG’nin en büyük rakibi konumunda yer alan Fortnite, Tencent’e para kazandıran bir oyun.

DEVAMINI OKU
Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

Oyun

Call of Duty: Black Ops 4 Steam den Battle.net e geçiyor

,

Activision , para için Call of Duty: Black Ops 4 dağıtım haklarını Steam ( Bilgisayar oyunu en büyük dijital dağıtım platformu ) den alıp Battle.net e verme kararı aldığını açıkladı.Platform değişikliği oyun’un tanıtım event’ı esnasında açıklanmıştı . Activision açıklamalarına göre oyun Battle.net’in bütün sosyal özelliklerine uyumlu olucak.DEVAMINI OKU

Oyun

Rockstar Games: Grand Theft Auto 6 için 2022 yılını öne sürüyor!

,

Rockstar Games’in Grand Theft Auto 5’i piyasaya sürmesinden bu yana Grand Theft Auto 6 hakkında söylentilerin ardı arkası kesilmemişti. Bugün GTA 6’nın çıkış tarihine dair yeni bir çıkarım yapıldı.

YouTube üzerinde çeşitli alanlara dair videolar hazırlayan The Know, GTA 6’nın çıkış tarihine dair edindiği yeni bilgileri sıraladı. Oyunun 2021 ya da 2022 yıllarında piyasaya sürüleceğini tahmin ettiklerini aktaran kanal, çıkış tarihi bilgisini Rockstar’da çalışan birinden aldıklarını söyledi.

Grand Theft Auto’nun şimdilik Project Americas olarak adlandırıldığını kaydeden The Know, oyunun muhtemelen Amerika Birleşik Devletleri ya da Güney Amerika ülkelerinin birinde geçeceğini; ancak oyuncuların Vice City ile birlikte iki bölge arasında geçiş yapabileceklerini aktardı.

2013 yılında piyasaya sürülmüş olmasına rağmen hala çok yüksek satış rakamlarına sahip olan Grand Theft Auto 5, hala Rockstar Games’e büyük paralar kazandırırken, GTA 5 ile piyasaya çıkan GTA Online’ın da hala milyonlarca aktif kullanıcıya sahip olduğunun altı çizildi. Aktif olarak çok yüksek gelirler elde eden Rockstar Games’in GTA 5’i hemen öldürmeyeceği söylenirken, GTA oyunlarının çıkış sıklığına da dikkat çekildi. Genellikle 4-5 yıl arayla piyasaya sürülen GTA oyunlarının bu sefer araya Red Dead Redemption 2’nin girmesi nedeniyle biraz sarkabileceği ve bu sebeple yeni oyununun 2021 – 2022 yıllarına kalabileceği vurgulandı.

DEVAMINI OKU

Oyun

Microsoft, Tarihinin En Büyük Satın Almasına Hazırlanıyor!

,

Microsoft Xbox One her ne kadar satışlarında başarılı olsa da Sony Play Station 4’ün gölgesinde kalıyor. Geçen yılın satışlarına göre Xbox One Dünya genelinde 2. oldu.Bu satışların Sony’i geçememesindeki en büyük etken talep görmeyen oyunların Xbox One üzerinden paket içeriği ve promosyon üzerinden satışının yapılması.

Polygon’un haberine göre Microsoft, Xbox grubuna yardımcı olmak için büyük bir satışa hazırlanıyor.

Valve, EA ve PUBG platformları bu satın almanın en büyük adayı olarak gösteriliyor.

Microsoft, Dünya’nın en büyük oyun hizmeti olan Steam’in arkasındaki şirket Valve’yi satın alabilir. Aynı şey EA için de geçerli.

Hatırlatmakta fayda var. EA; Madden, Fifa ve Need For Speed’in yayın haklarını elinde bulunduruyor.

Aynı şekilde Microsoft, Güney Koreli şirket PUBG Corp. ile PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) oyunu için görüştüğünü açıklamıştı. PUBG, şu anda Dünya çapında en çok oynanan oyun konumunda.

Madden NFL 18

Polygon muhabirlerinin sorularını Microsoft yanıtsız bıraksa da haberi henüz yalanlamış değil.
 

DEVAMINI OKU

Gündem

%d blogcu bunu beğendi: