biozet.net

Sosyal Medya

Ayyıldız Tim, Donald Trump’ı Destekleyen İki Sunucunun Twitter Hesaplarını Ele Geçirdi!

,

Türk hacker grubu Ayyıldız Tim, salı günü gerçekleştirdikleri siber saldırı ile Donald Trump destekçisi olan iki eski Fox News sunucusu Eric Bolling ve Greta Van Susteren’in Twitter hesaplarını ele geçirerek Cumhurbaşkanı Erdoğan lehine tweetler paylaştı.

Türk hacker grubu Ayyıldız Tim, eski Fox News sunucuları Eric Bolling ve Greta Van Susteren’in Twitter hesaplarını ele geçirdi. Sosyal medyayı oldukça aktif olarak kullanan Bolling ve Van Susteren, Birleşik Devletler Başkanı Donald Trump’ın Twitter’da takip ettiği 45 kişinin içinde bulunuyorlar.

Geçtiğimiz salı günü hesapları ele geçiren Ayyıldız Tim, ilk olarak Eric Bolling’in hesabından ‘Türk siber ordusu Ayyıldız Tim tarafından hacklendiniz! DM yazışmalarınızı aldık! Size Türkün gücünü göstereceğiz!’ şeklinde bir tweet attı. Aynı zamanda Greta Van Susteren’in Twitter hesabından da benzer şekilde tehditkar bir tweet atıldı.

Eric Bolling’in e-posta adresini, telefon numarasını ve Donald Trump’ın büyük oğlu olan Donald Trump Jr’a göderdiği mesajları Twitter üzerinden yayınlayan Ayyıldız Tim, Greta Van Susteren’in Twitter hesabından Başkan Donald Trump’a mesaj göndererek ekran görüntüsünü alıp paylaştılar.

@ericbolling olan Eric Bolling’in Twitter kullanıcı adı @ericbollingTR olarak değiştirildi. Greta Van Susteren’in @greta olan kullanıcı adı ise @gretaAYT olarak düzenlendi. Yapılan bu kullanıcı adı değişiklikleri Eric Bolling ve Greta Van Susteren’in Twitter hesaplarının onaylandığını gösteren mavi tiklerin kaybolmasına neden oldu.

Ayyıldız Tim ele geçirdikleri hesapların kapak fotoğraflarını Ayyıldız Tim’e ait görsellerle değiştirdi. Ayrıca hem Eric Bolling’in hem de Greta Van Susteren’in Twitter hesabı üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek mesajları atıldı. Hesaplar kısa süre sonra yeniden asıl sahiplerinin eline geçti ve eski hallerinde geri döndü.

DEVAMINI OKU
Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

Genel

Netflix: Kullanıcılar Dikkatli Olun!

,

Dolandırıcılar geliştirdiği yeni yöntem ile birlikte Netflix kullanıcıları hedef aldı. Yeni geliştirilen yöntemle, sanki Netflix‘ten gönderilmiş gibi hissettirilen sahte e-postalarla kullanıcıların ödeme bilgilerinin çalındığı ortaya çıktı!
Bu konu hakkında kullanıcılarını uyaran, popüler yayın servisi, son derece dikkatli olunması gerektiğinin altını özellikle çiziyor.

Dolandırıcıların yeni hedefi Netflix!

Dolandırıcılar sahte e-postalar ile birlikte Netflix kullanıcılarının kredi kartı bilgilerini çaldıkları ortaya çıktı. Sahte e-postalar ile yayın servisi kullanıcılarını hedef alan dolandırıcılar, kullanıcılardan ödeme bilgilerini güncellemesini istiyor. Netflix yetkililerinden gönderilmiş gibi gösterilen sahte e-postalar konusunda kullanıcılarını uyaran global yayın servisi, dikkatli olunmasının altını çiziyor.

Birçok kullanıcıyı rahatlıkla kandırabilecek dilde yazılmış olan bu e-postalarda, ödeme işleminde sorun yaşıyorsanız, tekrar denemeniz için ödeme bilgilerinizi güncellemeniz isteniyor. Daha sonrasında ise yukarıdaki görselde göreceğiniz gibi kırmızı butonda yer alan ”Hesabı Şimdi Güncelle” seçeneğine tıklamanız isteniyor.Birleşik Krallık Sahtekarlık ve Siber Suçla Mücadele Merkezi dolandırıcılar tarafından gönderilen sahte mailleri açılmaması gerektiği konusunda kullanıcıları uyardı. Yapılan uyarıda beklenmedik şekilde gelen e-postadaki bağlantılara direkt olarak tıklanmaması gerektiği belirtiliyor.

Sahte e-postaların bir örneğini yayınlayan Siber Suçla Mücadele Merkezi, kişisel veya finansal bilgilerinize yönelik istenmeyen talepleri sorgu süzgecinden geçirmemiz gerektiği vurgulanıyor. Bu tarz maillerin dolandırıcılık girişimi için hazırlanmış olduğu da merkez tarafından altı çiziliyor.Bu konu sadece global yayın servisi ile sınırlı olmadığını da belirtelim. Birçok benzer şekilde kullanıcıları dolandıran hackerlar, ne yazık ki kullanıcıların dikkatsizliğinden oldukça fazla yaranıyorlar.

Dolandırıcıların tuzağına düşmemek için, gelen bu tarz sahte e-postalara karşı her zaman tedbirli ve dikkatli olmanız da fayda var.

DEVAMINI OKU

Sosyal Medya

Facebook, Yeni Arkadaşlık Uygulaması Geliştiriyor

,

Facebook yeni arkadaşlık uygulamasını, çalışanlarıyla test etmeye başladı. İki ay önce yapılan F8 geliştiriciler konferansında duyurulan yeni uygulamanın ilk testlerine başlandı. Bağımsız çalışan bir uygulama araştırmacısı olan Jane Manchun Wong, geçtiğimiz günlerde Facebook’un kaynak kodlarını incelerken bu uygulamayı keşfetti. Wong, keşfini Twitter üstünde paylaştıktan sonra Facebook, uygulamanın varlığını doğruladı. • Ekran görüntüsünden anladığımız kadarıyla ilk etapta ABD’de kullanıma sunulacak.
 • Çalışanların kullanma sebebi birbirleriyle ilişki kurmak değil, hataları ve kullanımı iyileştirmeden dolayıymış.


 • Çalışanlarından istediği uygulamayı sahte profil ile kullanmaları.
 • Yine ekran görüntüsünde gördüğümüz gizlilik ile ilgili bilgide, Facebook arkadaşlarınıza bu uygulamayı kullandığınızı gizliyor.
 • Henüz uygulamanın yayınlanacağı kesinleşmemiş diğer beta uygulamaları gibi test aşamasında.
 • Diğer arkadaşlık uygulamalarına göre en büyük artısınının arkasında Facebook olması ve uygulama dışı etkileşimi de Facebook ve İnstagram üzerinden yakalaması olabilir.

 

DEVAMINI OKU

Genel

Son 30 Yılın En Büyük Kasırgası:Florence

,

ABD şu sıralar zor günler geçiriyor. Florence kasırgasında şu ana kadar en az 5 kişi öldü ve yüz binlerce kişinin gidecek evi yok.
 • Cuma günü Kuzey Carolina’dan giriş yapan fırtına 24 saatte tüm Carolina’yı etkisi altına almış durumda.
 • Fırtınanın yeryüzündeki hızı 60 km/s.
 • Bir ağacın yerinden sökülüp anne ve bebeğin üzerine düşmesinden sonra ölü sayısı 5’e çıktı.
 • 8 yıllık yağışın 2-3 günde bölgeye yağması bekliyor. Bu da 18 trilyon galon yani 68.137.412.112 metreküp su demek.
 • Barınakların kapasitesi bir kaç saat içerisinde doldu ve yüz binlerce insanın gidecek evi yok.

Tropik bir fırtına olan ancak şiddetli ve kesilmeyen yağışı ile felaket senaryolarını aratmayan Florence Kasırgası, şehri etkisi altına aldı. Wall Street Journal‘ın haberine göre en az 5 kişi öldü. 150’den fazla kişi kayıp.

Fırtınayı görüp köpeklerini kurtarmak isteyen bir kişi fırtınaya kapılıp can verdi. Bir ağacın yerinden sökülüp bir anne ve bebeğinin üzerine düşmesi ile ölü sayısı 5’e yükseldi.Ulusal Kasırga Merkezi‘ne göre yağışlar suyu yeryüzünden 12 metre yükseltecek büyük bir sel felaketine sebep olacağını bildiriyorlar.

 

Fırtına bulunduğu bölgeden 321 kilometre uzağa kadar gitmiş durumda.

DEVAMINI OKU

Gündem

%d blogcu bunu beğendi: