biozet.net

Sosyal Medya

Elindeki Fotoğrafı 6000 Yılından Getirdiğini İddia Eden Zaman Yolcusu

,

İnanmak için insanların aptal olmalarını gerektiğini düşündüğümüz hikayeler vardır. Gelecekten geldiğini iddia eden bu adamın hikayesi, belki kendisinin hoşuna gitmiş olabilir ama biz, anlatma hevesini tamamen boşuna bir çaba olarak değerlendirdik.

Bir adam, beyin yakan olayları hikayeleştiren ünlü YouTube kanalı Apex TV’ye konuk olup, elindeki fotoğrafı gelecekten getirdiğini söyledi. Hatta yaptığı zaman yolculuğuyla 6000 yılına kadar ulaştığını, fotoğrafın o yıla ait olduğunu belirtti.

Söz konusu YouTube kanalı, zaten internet tarihinin en saçma zaman yolculuğu ve paranormal dedikodularını gündeme getiren bir kanal. İşin can alıcı tarafı bunu bilerek yapıyor olmaları. Açıkçası bu kanala baktıkça, Adana dürümün yanında isot kaşıklamış gibi, yukarıya attığım çiğ köfte tavana yapışmamış gibi hissediyorum. İzlediğim her videodan sonra kader ortağı olan arkadaşlarımla buluşup, dertleşme eğilimi gösteriyorum.

Konuya dönecek olursak, videodaki kahramanımızın 4 bin yıl sonrası olan 6000 yılında, insanlığın kanser tedavisini bulduğunu söylemesi hoş bir detay olmuş. Olaya gerçekçilik katmış, kanser tedavisi olmasa kesinlikle inanmayacaktık.

Ardından yapay zekaların kendisine insanlığın geleceği hakkında pek çok şey söylediğini belirten adam, şüpheci bir toplum olduğumuzun farkında olduğu için yanında kanıtta getirmiş.

Bu kanıt hemen aşağıda:

Bu fotoğraf tıpkı düşündüğünüz gibi, tıklama kazanmaya çalışan click bait haber sitesi manşeti gibi hazırlanmış bir fotoğraf. Zor da olsa anladığımız şey, fotoğrafta bir şehir görüntüsünün varlığı ve bu şehrin de 6000 yılına ait füturustik bir yapıda olduğu. Brova dostum, Bill Gates seni duydu, gelecek öngörülerini artık sensiz yapamayacağını belirtti. Bu açıklamayı da bizim ofisi arayarak yaptı.

Tahmin edeceğiniz üzere, bu şahsın resmin neden bulanık olduğuna dair de bir açıklaması var. Kendisi, “zaman yolcuğu sırasında resimlerin yanı sıra pek çok dijital verinin bozulduğunu” söylüyor. Hatta bozulan şeylere örnek verirken insan vücudunu da araya sıkıştırıyor. Örnek olarak da yüzünü gösteriyor. Biz onun yüzündeki bulanıklığı montaj zannetmiştik, çok şükür içimiz rahatladı.

Videonun ilerleyen dakikalarında kahramanımızın bu yolculuk esnasında yalnız olmadığını öğreniyor, bir arkadaşının da ona eşlik ettiği gerçeğiyle dehşete kapılıyoruz.

Son olarak, böyle şeyleri çoluk çocuğun izlediği ve onların bu şeyleri ciddiye aldığı gerçeğiyle sizi bir kez daha şoka sokmak istiyoruz. Logan Paul gibi bir örnekten sonra şaşırdık mı? Hayır.

DEVAMINI OKU
Yorum Yap

Bir Cevap Yazın

Genel

Netflix: Kullanıcılar Dikkatli Olun!

,

Dolandırıcılar geliştirdiği yeni yöntem ile birlikte Netflix kullanıcıları hedef aldı. Yeni geliştirilen yöntemle, sanki Netflix‘ten gönderilmiş gibi hissettirilen sahte e-postalarla kullanıcıların ödeme bilgilerinin çalındığı ortaya çıktı!
Bu konu hakkında kullanıcılarını uyaran, popüler yayın servisi, son derece dikkatli olunması gerektiğinin altını özellikle çiziyor.

Dolandırıcıların yeni hedefi Netflix!

Dolandırıcılar sahte e-postalar ile birlikte Netflix kullanıcılarının kredi kartı bilgilerini çaldıkları ortaya çıktı. Sahte e-postalar ile yayın servisi kullanıcılarını hedef alan dolandırıcılar, kullanıcılardan ödeme bilgilerini güncellemesini istiyor. Netflix yetkililerinden gönderilmiş gibi gösterilen sahte e-postalar konusunda kullanıcılarını uyaran global yayın servisi, dikkatli olunmasının altını çiziyor.

Birçok kullanıcıyı rahatlıkla kandırabilecek dilde yazılmış olan bu e-postalarda, ödeme işleminde sorun yaşıyorsanız, tekrar denemeniz için ödeme bilgilerinizi güncellemeniz isteniyor. Daha sonrasında ise yukarıdaki görselde göreceğiniz gibi kırmızı butonda yer alan ”Hesabı Şimdi Güncelle” seçeneğine tıklamanız isteniyor.Birleşik Krallık Sahtekarlık ve Siber Suçla Mücadele Merkezi dolandırıcılar tarafından gönderilen sahte mailleri açılmaması gerektiği konusunda kullanıcıları uyardı. Yapılan uyarıda beklenmedik şekilde gelen e-postadaki bağlantılara direkt olarak tıklanmaması gerektiği belirtiliyor.

Sahte e-postaların bir örneğini yayınlayan Siber Suçla Mücadele Merkezi, kişisel veya finansal bilgilerinize yönelik istenmeyen talepleri sorgu süzgecinden geçirmemiz gerektiği vurgulanıyor. Bu tarz maillerin dolandırıcılık girişimi için hazırlanmış olduğu da merkez tarafından altı çiziliyor.Bu konu sadece global yayın servisi ile sınırlı olmadığını da belirtelim. Birçok benzer şekilde kullanıcıları dolandıran hackerlar, ne yazık ki kullanıcıların dikkatsizliğinden oldukça fazla yaranıyorlar.

Dolandırıcıların tuzağına düşmemek için, gelen bu tarz sahte e-postalara karşı her zaman tedbirli ve dikkatli olmanız da fayda var.

DEVAMINI OKU

Sosyal Medya

Facebook, Yeni Arkadaşlık Uygulaması Geliştiriyor

,

Facebook yeni arkadaşlık uygulamasını, çalışanlarıyla test etmeye başladı. İki ay önce yapılan F8 geliştiriciler konferansında duyurulan yeni uygulamanın ilk testlerine başlandı. Bağımsız çalışan bir uygulama araştırmacısı olan Jane Manchun Wong, geçtiğimiz günlerde Facebook’un kaynak kodlarını incelerken bu uygulamayı keşfetti. Wong, keşfini Twitter üstünde paylaştıktan sonra Facebook, uygulamanın varlığını doğruladı. • Ekran görüntüsünden anladığımız kadarıyla ilk etapta ABD’de kullanıma sunulacak.
 • Çalışanların kullanma sebebi birbirleriyle ilişki kurmak değil, hataları ve kullanımı iyileştirmeden dolayıymış.


 • Çalışanlarından istediği uygulamayı sahte profil ile kullanmaları.
 • Yine ekran görüntüsünde gördüğümüz gizlilik ile ilgili bilgide, Facebook arkadaşlarınıza bu uygulamayı kullandığınızı gizliyor.
 • Henüz uygulamanın yayınlanacağı kesinleşmemiş diğer beta uygulamaları gibi test aşamasında.
 • Diğer arkadaşlık uygulamalarına göre en büyük artısınının arkasında Facebook olması ve uygulama dışı etkileşimi de Facebook ve İnstagram üzerinden yakalaması olabilir.

 

DEVAMINI OKU

Genel

Son 30 Yılın En Büyük Kasırgası:Florence

,

ABD şu sıralar zor günler geçiriyor. Florence kasırgasında şu ana kadar en az 5 kişi öldü ve yüz binlerce kişinin gidecek evi yok.
 • Cuma günü Kuzey Carolina’dan giriş yapan fırtına 24 saatte tüm Carolina’yı etkisi altına almış durumda.
 • Fırtınanın yeryüzündeki hızı 60 km/s.
 • Bir ağacın yerinden sökülüp anne ve bebeğin üzerine düşmesinden sonra ölü sayısı 5’e çıktı.
 • 8 yıllık yağışın 2-3 günde bölgeye yağması bekliyor. Bu da 18 trilyon galon yani 68.137.412.112 metreküp su demek.
 • Barınakların kapasitesi bir kaç saat içerisinde doldu ve yüz binlerce insanın gidecek evi yok.

Tropik bir fırtına olan ancak şiddetli ve kesilmeyen yağışı ile felaket senaryolarını aratmayan Florence Kasırgası, şehri etkisi altına aldı. Wall Street Journal‘ın haberine göre en az 5 kişi öldü. 150’den fazla kişi kayıp.

Fırtınayı görüp köpeklerini kurtarmak isteyen bir kişi fırtınaya kapılıp can verdi. Bir ağacın yerinden sökülüp bir anne ve bebeğinin üzerine düşmesi ile ölü sayısı 5’e yükseldi.Ulusal Kasırga Merkezi‘ne göre yağışlar suyu yeryüzünden 12 metre yükseltecek büyük bir sel felaketine sebep olacağını bildiriyorlar.

 

Fırtına bulunduğu bölgeden 321 kilometre uzağa kadar gitmiş durumda.

DEVAMINI OKU

Gündem

%d blogcu bunu beğendi: